вівторок, 14 червня 2016 р.

КОНСПЕКТИ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Заняття з фізичного виховання у середній групі
"Морські таємниці" 
Вовченя Зубок був зайнятий цікавою справою: встановлював вітрила насаморобному кораблику. За цим заняттям його і застала сова Матильда Леонардівна.
-Тіточка Матильда, подивіться, що у мене вийшло! Ось би відправитися в подорож на такому кораблі. Знаєте, як я люблю морські пригоди! - вигукнув Зубок.
- Так, пригоди люблять усі!
До того ж морів багато і кожне зберігає багато цікавого. Давай, Зубок, сідай зручніше, закривай очі і ми з тобою відправимося в кругосвітню подорож, яку назвемо «Морські таємниці». Сьогодні ми побуваємо на морях у яких різнокольорові назви (Жовте море, Чорне, Червоне, Біле). Але назви не залежать від кольору води. Вода в морях безколірна, а здається синього, тому що в морі небо відбивається.
Для початку уяви себе: кмітливим, сміливим, спостережливим моряком.
1. «Ми моряки» Лягли на спинку навколо мотузки, руки уздовж тулуба.(Слухають музику, уявляють себе моряками). Тепер давай подивимось на чому ми зможемо відправитись у нашу подорож.
2. «Будь уважним» Лежачі на спині, руки вгору перевороти з боку на бок. На морі треба бути дуже обережним. На своєму шляху ми можемо зустріти багато небезпечних: риб, тварин. І головне всі моряки повинні вміти плавати.
3. «Навчимося плавати» Лежачі на животі розводити руки і ноги в сторони. Ось я бачу човник, біля берега, на ньому і почнемо свою подорож.
4.«Човник» Лежачі на животі підняти разом руки і ноги. Перше на нашому шляху з'являється Червоне море. А назва в нього така, тому що в ньому ростуть незвичайні темно - червоні водорості.
5. «Заглянемо у воду» Лежачі на животі руки зігнуті і упираються долонями - піднімаючи голову одночасно виконувати розгинальні рухи рук (віджимання). А ось пливе морська черепаха.
6. «Черепаха» Лежачі на спині згрупувавшись спочатку розвести руки в сторони, а потім ноги. Друге - це Жовте море. Жовте, тому що в нього впадають дві річки які несуть з собою багато піска і глини. Від цього і вода в морі жовтіє. Але коли пісок осідає, вода знову стає прозорою. І зразу можна побачити крабів.
7. «Краб» Лежачі на спині ноги закидати за голову, торкнутись підлоги. А ось з'явились медузи
8. «Медуза» Лежачі на спині з опорою на ступні зігнутих в колінах ніг- піднімати таз і прогинати тулуб. А ще далеко на півночі є Біле море. Воно студене і взимку білим - біло від снігу та льоду! Але тюлені, які в ньому живуть холоду не бояться.
9. «Тюлень» Сидячи упор ззаду ,випрямити ноги, повертатися навколо приставним кроком. Далі сідаємо у шлюбки і пливемо до Чорного моря.
10. «Пересування» Сідають і пересуваються навколо мотузки вперед ногами. Води Чорного моря тез безколірні. Але коли надують холодні вітри та розгуляються сірі хвилі - велетні, то насупиться море, потемніє - і кожному здається, що воно почорніло.
11. «Хвилі» Стоячи на колінах сідати на підлогу по черзі зліва та справа. Що це? З хвилі з'явилася акула. Але не треба її боятись. В Чорному морі акули не створюють загрозу для людини.
12. «Акула» Повзання рачки(високе положення) навколо мотузки. Вітер стих. Море заспокоїлось. Подивіться скільки з'явилося дельфінів. Вони хочуть з нами погратися.
13. «Гра» Стоячи парами, обличчям один до одного взявшись за руки - описують руками півколо знизу - вгору. А ще дельфіни високо вистрибують з води та гарно пірнають. Я пропоную вам теж пострибати у водичку.
14. «Стрибки в коло мотузки» Подивіться в прозоре небо. Який гарний птах. Це чайка. Вона кличе нас в політ.
15. «Морський птах» Біг, махаючи руками навколо мотузки. Ось наша подорож і закінчилась, відправляємось додому.
16. «Повернення» Крокують навколо мотузки, потім переходять на повільну ходьбу піднімаючи руки (вдих), опускаючи(видих).
Тепер ви знаєте, що в усіх різнокольорових морях колір води однаковий. 



Заняття з фізкультурного розвитку дітей старшої групи

Мета:Закріпити і вдосконалити рухові уміння і навички з мʾ ячами – фітболами.Розвивати рівновагу, силу рук і ніг,гнучкість, координацію рухів. Виховувати : стимулювати до самостійності при виконанні рухів.
Обладнання: мʾячі-фітболи, дуги, 2 килимка, гімнастична лава, 1 обруч.
Хід заняття
Ввідна частина.
Шикування в одну шеренгу.
Інструктор: Діти, сьогодні ми продовжуємо працювати з мʾячами–фітболами, але працювати будемо самостійно у вигляді колового тренування і виконувати вправи на спортивних станціях.
Перешикування в колону по одному.
Види ходьби:
-на носках, мʾяч вгору;
- на пʾятах, мʾяч за головою,
- з високим підніманням стегна, мʾяч перед грудьми;
-прокачування мʾяча перед собою на прямих ногах;
-по діагоналі, розкладаючи мʾячі на підлозі.
Види бігу:
- На носках між мʾячами,
- З високим підніманням стегна,
- З захлестом гомілок назад.
Звичайна ходьба з відновленням дихання ,вправа «мотор»
Перешикування в дві колони.
ЗРВ на фітболах
1. «Мʾяч в гору»
В.п.- стоячи, м*яч в рука в низу
1-м*яч вгору, права назад на носок,
2-в.п.
3-4 – теж саме ін.ногою; (6-8 раз)
2. «Міст»
В.п.- сидячи, руки на фітболі,
1- Піднятись , тримаючись правою рукою за м*яч, інша вгору, прогнутись у спині,
2- В.п.
3- Теж саме ін.руку вгору. (6-8 раз)
3. «Нахили вперед»
В.п.- сидячи, руки на коліна, спина рівна,
1-відкат тулуба на м*чі назад,нахилитися до носків ніг,
2-в.п.
4- Теж саме (6 разів)
4. «Нахили вбік»
В.п.- стоячи на колінах сбоку мʾча рука на фітболі, інша опущена вниз,
1-присісти на пʾяти,
2-лягти на мʾяч сбоку,
3-відставити ногу на носок вбік, руку вгору,
4-6- в.п. (по 4 рази в кожний бік)
5. «Ластівка»
В.п.- лежачи животом на фітболі,упираючись руками на підлогу,
1-підняти плечі вгору, розставити руки в сторони, прогнутися,ноги упираються в підлогу,
2-в.п. (6 разів)
6. «Ноги до мʾча»
В.П.-лежичі спиною на підлозі,футбол в прямих руках вгорі,
1- підняти ноги, торкнутися мʾяча,
2-в.п.
3-4-те саме (4-6 разів)
7. «Стрибки навколо себе»
В.п.-сидячи на фітболі,
1- 3-пружинні рухи,
4-стрибок вліво
Таким чином стрибати навколо себе, і в інший бік.
Відновлення дихання, вправа «с-с-с-с»
Перешикування в одну колону.Ходьба по залу.
Основна частина. (15 хв.)
Спортині станції:
1.Котити фітбол по гімнастичній лаві.(
2.Стрибки на фітболі через доріжки,
3. «Ластівка» для дівчато, «качалочка»з підкиданням мʾяча в гору для хлопчиків.
4. Передача мʾяча один одному через підлогу, з-за голови.
5. «Равлик» проповзання під дугою, тримаючи мʾяч ногами.
Рухлива гра «Порожнє місце»
Заключна частина
Релаксація під музичний супровід із завданням для очей, сконцентрувати увагу дітей на червоному промені. ( світити на стелю лазарним ліхтарем, потім діти закривають очі і уявляють цей промімь в середені у себе.
Шикування в одну шеренгу.
Підведення підсумків.
Заключна ходьба.

ПСИХОДІАГНОСТИКА

Психодіагностика - це галузь психологічної науки, а також сфера психологічної практики, яка пов'язана з розробкою і використанням методів розпізнавання психологічних особливостей людини, його діяльності та взаємодії з іншими людьми. 




У психології діагностується не хвороба, а психологічна індивідуальність або її окремі характеристики.

Як експериментально-психологічна наука психодіагностика своїм предметом має індивідуальну варіативність психологічних змінних. У цьому психодіагностика схожа з диференціальної психологією. У диференціальної психології ставиться завдання пошуку загальнопсихологічних закономірностей індивідуально зумовленої варіативності психологічних параметрів. Для вирішення цього завдання необхідно надійне, точне виявлення таких параметрів, що і забезпечується психодіагностичними процедурами. У психодіагностичне експерименті єдиної змінної є психологічна характеристика індивідуальності.

Необхідно відзначити наступні відмітні особливості психодіагностики: 

  • по-перше, вона акумулює в собі практично всі психологічне 

  • Психодіагностика є універсальним науковим інструментом, використовується у всіх прикладних галузях психології і безпосередньо на практиці. Як у медицині без психодіагностики неможлива терапія, так і в психології психодіагностика явно чи неявно і передує, і супроводжує, і завершує будь-яка взаємодія психологічної науки з практикою: у педагогіці, при консультуванні, відборі, тренінгу і т.д.; 

  • по-третє, психодіагностика має двосторонній зв'язок з прикладними проблемами, так як історично її виникнення було обумовлено не потребами психологічної науки, а зовнішніми проблемами або запитами практики. 

Головна мета сучасної психодіагностики - постановка діагнозу, забезпечує вирішення практичних завдань: допомога у психічному та особистісному розвитку людини, створення умов для проведення прицільної корекційно-розвивальної роботи, вироблення рекомендацій, проведення психотерапевтичних заходів. На реалізацію цієї мети направлено і конструювання психодіагностичних методик.
^ Психодиагностические ситуації та завдання.

Розрізняють ситуацію клієнта і ситуацію експертизи (атестації).

У першій ситуації людина сама звертається за допомогою до психолога,

він охоче йде на співпрацю, намагається виконати інструкції як

можна більш точно, не має свідомих намірів прикрасити себе

або фальсифікувати результати.

У другій ситуації людина знає, що піддається експертизі, ста-

рается витримати «іспит», а для цього цілком усвідомлено контролює

свою поведінку і свої відповіді так, щоб виглядати в максимально виграти-

Ришнов світлі (або добитися своєї мети навіть ціною симуляції відхилений-

ний або розладів).

У ситуації клієнта до діагностичного інструменту можна пред-

являти набагато менш жорсткі вимоги щодо його захищеності

від свідомої фальсифікації, ніж у ситуації експертизи.

Психодіагностичні завдання (і ситуації психодіагностики в це-

лом) можна розрізняти також з точки зору того, хто і як буде викорис-

зовать діагностичні дані та яка відповідальність психодиагноста

у виборі способів втручання в ситуацію обстежуваного.

1. Дані використовуються фахівцями суміжного профілю для по-

становки непсихологічного діагнозу або формулювання адміністра-

тивного рішення.

2. Дані використовуються самим психодиагностом для постановки пси-

хологические діагнозу, хоча втручання в ситуацію обстежуваного

здійснюється іншими фахівцями.

3. Дані використовуються самим психодиагностом для постановки пси-

хологические діагнозу, який служить йому підставою (або для його

колег-психологів) для розробки шляхів психологічного впливу.

4. Діагностичні дані використовуються самим обстежуваним з метою

саморозвитку, корекції поведінки і т.п. У цій ситуації психолог несе

відповідальність за коректність даних, за етичні, деонтологічні

аспекти «діагнозу» і лише частково за те, як цей діагноз буде викорис-

зован клієнтом. 

суботу, 4 червня 2016 р.

КОНСПЕКТИ ЗАНЯТЬ З МЕТОДИКИ ЗОБРАЖУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Заняття з аплікації для молодшої групи
Тема: Вивчення вірша Н. Забіли «У нас сьогодні весело» А. «Зимова ніч»
Мета:Навчати дітей створювати виразний образ дому, занесеного снігом, творчо застосовуючи різні техніки аплікації (симетрична, обривна, накладна). Розширювати спектр художніх засобів обривної аплікації й показати її худньо-виразні можливості. Розвивати почуття форми та композиції.
Матеріали:вірш Н. Забіли «У нас сьогодні весело», кольоровий і білий мякий папір, ножиці, клей, пензлики для клею.
Хід заняття
1. Створення позитивного настрою.
Вправа «Здрастуй!»
Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо голубе!
Здрастуй, деревце мале!
Здрастуй, чистий білий сніг!
Привітав я вас усіх!
(Діти виконують нахили уперед, начебто кланяються один одному, вітаючись.)

2. Презентація та вивчення вірша Н. Забіли «У нас сьогодні весело»
У нас сьогодні весело
В дитячому садку:
Ялиночку принесено,
Поставлено в кутку!
Так гарно-гарно прибрано
Ялиночку у нас:
І блискітками срібними,
І безліччю прикрас.
Ялиночко, красунечко!
Ліхтарики блищать,
Хороші подаруночки
Під вітами лежать.
А ми в долоні плескаєм,
Співаємо пісень.
Нам дуже, дуже весело
В такий святковий день!
3. Дидактична гра «Що може подарувати зима?»
Мета: сприяти розвитку в дітей уяви, творчості, фантазії; розвивати позитивне ставлення до зими.
Вихователь називає будь-яке слово, яке стосується зимової пори, а діти повинні пояснити, що може їм подарувати зима. Наприклад:
санчата — радість, задоволення;
іній — красу, чарівність…
Переможе той, хто придумає найцікавішу відповідь.
4Фізкультхвилинка «Під снігом»
На ялинку сніг спадав, (Присідання.)
Голочки їй лоскотав, (Згинання пальчиків.)
Гілочки додолу гнув, (Нахили до кожної ноги.)
В білу шубку загорнув, (Імітація з махами рук.)
Щоб ялинка мила
Спала, не тремтіла. (Імітація.)
5. Бесіда «Снігопад»
Вихователь: уявіть собі, неначе йде білий пухнастий сніг та укриває всю землю незвичайною «ковдрою». Сніг лягає на гілки дерев, і вони стають казково прекрасними. Сніг падає на дахи будинків, і вони одягають білосніжні шапочки. Якщо сніг ітиме довго-довго, все навкруги стане білосніжним,пухнастим і ошатним, таким самим білим, як цей папір (вихователь показує аркуш білого паперу).
6. Продуктивна діяльність.
– Сьогодні ми будемо створювати композицію будинок на лісовій галявині під снігом.
1. Інструктаж вихователя
2. Візьмемо елементи будиночка і виріжемо їх  по лінії.
3. Потім приклеїмо на аркуш.
– Як можна показати, що на цій картині був снігопад – довго-довго йшов пухнастий сніг. (Діти пропонують свої варіанти).
Потім вихователь бере білий папір або паперову серветку, розриває на шматочки, злегка зминає  швидко приклеює на дах будиночка. Разом з дітьми дивується і радіє тому, що будиночок відразу став затишним і казковим.
4. Діти обривають білий аркуш паперу та приклеюють його на будиночок.

7. Перегляд та обговорення дитячих робіт.
Виставка дитячих робіт. Діти розповідають про свої роботи. Вихователь дякує дітям за роботи і відзначає, що кожен  зміг створити неповторний будиночок.


 Ліпимо разом з малюком “Сніговик”
Треба взяти пластилін, кольорові олівці і фарби. Візьмемо пластилін синього і білого кольору. Відщипувати маленькі шматочки пластиліну і наліплювати їх у середину кіл – так, щоб заліпити їх щільно. Тепер треба зробити сніговій бабі руки – наліпити 2 більші кружечки. Зі шматочка пластиліну зліпити маленьку морквину – це буде ніс. Зробити очі й ротик, якщо дитині складно буде це зробити, допомагає дорослий. Далі намалювати олівцем будь-якого кольору шапку сніговій бабі і мітлу. Далі – взяти блакитну фарбу, вмочити пальчик і ставити цяточки на папері – виходить сніг!!!
Батькам: Якщо 2-річна дитина не може сама відщипувати невеличкі шматочки пластиліну, то зробіть це замість неї. Нехай малюк просто наліплює шматочки на папір. Це заняття гарно розвиває дрібну моторику рук, учить концентрувати увагу, вих овує любов до творчості.

Заняття «Заглядає сонечно до нас у віконечко»
Для середньої групи
Мета: продовжувати вчити дітей малювати хмари, сніг, метелицю, використовуючи нетрадиційні техніки малювання (штампи із сирої картоплі, гігієнічні палички, пір'я); вправляти в малюванні сонечка олівцем, розміщуючи зображення по середині аркуша паперу; розвивати окомір, дрібні м'язи пальців рук, уяву, почуття ритму в малюнку; виховувати охайність під час роботи, увагу, цікавість до експериментування у малюванні.
Матеріал: намальовані зображення хмаринки, сонечка; підкладки, серветки, вода, пензлики, олівці, жовта, синя фарби; пір'я, штампи із сирої картоплі у формі хмаринок, гігієнічні палички; аркуші паперу білого кольору за кількістю дітей; картинки із намальованими вушками і хвостиками ведмедя, зайця, білки, лисиці; загадка, вірші, гра-розминка; чарівна торбинка, дрібні іграшки, цукерки.

Хід заняття
Організація дітей.
Вихователь. Діти, доброго дня. Привітайтеся з гостями та один з одним.
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато
Ану ж на мене подивіться
І веселенько посміхніться.
Послухайте уважно загадку та відгадайте її:
Промінцями б'є у очі,
Гріє носика, лоскоче,
Заглядає у віконце
До дітей ласкаве...   (сонце)

Вихователь. Що ж заглядає до нас у віконце? Так, діти, це сонечко. Ось яке сонечко завітало до нас у гості. (Показує зображення сонця). Діти, давайте розглянемо його. Якого воно кольору?
Діти. Сонце жовтого кольору.
Вихователь. А якої воно форми?
Діти. Сонце круглої форми.
Вихователь. А що ще можна сказати про сонечко, яке воно?
Діти. Сонце тепле, лагідне, веселе.
Вихователь. А що це у сонечка? Так, це промінчики. Скільки їх? Молодці, діти, ви багато знаєте про сонечко і воно вам дуже вдячне. Але наше сонечко трішки сумує. Як ви думаєте, чому воно сумне? Так. сонечко одне, тому йому дуже сумно. Воно хоче, щоб ви намалювали йому друзів і сонечок стало багато. Намалюєте? Але спочатку, давайте пограємося із нашими ручками.
Вправа "Наші ручки".
Наші ручки ось такі:
І веселі, і швидкі.
Будем пальчики згинати
І красиво малювати.

Вихователь. Діти, ми вже з вами раніше малювали сонечко. і сьогодні я вам пропоную намалювати його олівцями. Діти, пригадайте, як потрібно тримати олівець? Сонечко розміщуйте по середині вгорі аркуша паперу.
Самостійна робота дітей.
Виглядає сонечко
У ранковий час.
Посміхнулось весело,
Привітало нас.
Ми його промінчики
Упіймаєм вмить.
Із веселим сонечком
Будем ми дружить.
Вихователь. Погляньте, діти, наше сонечко щось хоче закрити. Що це?
Діти. Це прилетіла хмарка.
Вихователь. Діти, а якого вона кольору? Так, хмарка синього кольору. Давайте і ми намалюємо хмаринки біля своїх сонечок.
Діти виконують завдання способом штампування.
Вихователь А що взимку падає із хмаринки?
Діти Взимку із хмар падає сніг.
Вихователь. А влітку? Так, влітку іде дощ.
В небі хмарки пролітали,
Пух усюди розкидали.
Він на землю міцно ліг,
Називають його... (сніг)
Вихователь. Давайте гігієнічною паличкою намалюємо сніг, який падає із хмарок. Молодці. Ви, мабуть, трішки стомилися? Давайте пограємось.
В які ігри ви любите гратися взимку?
Гра «Сніжки»
Мета: формування навичок керувати м'язами тіла — розслабляти або напружувати їх за власним бажанням.
Вихователь пропонує дітям уявити, що вони ліплять сніж¬ки. Спочатку показує сам.
У якому місці рука втомлюється найбільше?
Відкладіть «сніжку», потрясіть кистями, розслабте руки.
Добре. Тепер виліпіть ще сніжки. (Гра повторюється. 4 рази.)
Вихователь. Діти, поки ми з вами гралися намело багато снігу, піднявся вітер і почалася хурделиця.
Дорога біла стелиться
І краю їй нема.
Сніжок мете. Хурделиця.
Не кінчилась зима.
 - А що це у мене? Так, це пір'ячко. Де ж воно взялося, як ви думаєте? Це, мабуть, пташки нам залишили. Давайте ми пір'ячком намалюємо метелицю. Якого кольору сніг?  А ми можемо малювати білим кольором по білому аркушу? Чому? Правильно. Тому ми сніг будемо малювати синім кольором. Беріть пір'їнку, акуратно вмочіть її у фарбу і зобразіть внизу аркуша метелицю.
Самостійна робота дітей.
Вихователь. Молодці, діти. Сніг засипав усіх тварин у лісі, тільки   вушка і видно. Здогадайтеся, яка це тваринка заховалася під снігом? Давайте відшукаємо наших звірів.

Дидактична гра
"Відгадай, хто заховався " (зайчик, ведмедик, білочка, лисичка).
Вихователь. Діти, а хто знає віршика про зайчика? Розкажіть для наших гостей.
На землі сніжок летить,
Зайчик по сніжку біжить.
Мерзнуть вушка
Мерзнуть лапки
Без калошок і без шапки. Ой!
Вихователь. Молодець. Скільки вушок у зайчика? (Два). А скільки хвостиків? (Один).
Вихователь. Молодці, діти. Але де наше сонечко? Нам сумно без нього. Давайте покличемо сонечко.
Вийди, вийди, сонечко,
Заглянь до нас у віконечко
Хмарку швидко проганяй
Наших діток звеселяй.
Вихователь. Попливла хмарка собі далі і знову сяє веселе сонечко.
Вихователь. Діти, ви сьогодні дружно працювали. Подивіться, які красиві малюнки у нас є: і сонечка, і хмаринки, і снігопад. Але особливо вам вдячне сонечко. Адже ви допомогли йому відшукати собі друзів і воно хоче вам зробити подарунок.
Сонечко принесло вам гостинці,
вони у мене в чарівній торбинці.
Руку треба заховати
і цукерку відшукати.
Вихователь. Але в чарівній торбинці не лише цукерки. Опустіть ручку і знайдіть цукерочку серед іграшок.
Діти по черзі опускають руку в чарівну торбинку і серед дрібних іграшок знаходять цукерку.
Підсумок заняття.
Що ви малювали на занятті?
Чим ви сьогодні малювали?
Що вам найбільше сподобалося на занятті?

 «Мандри колобка»
Заняття для середньї групи
Мета.  Продовжувати вчити дітей малювати предмети різної форми, зафарбовувати їх, не виходячи за  краї зображення.  Вправляти  в  користуванні  пензликом та  фарбами.  Розвивати  вміння встановлювати схожість між геометричним зображення та персонажем казки. Виховувати любов до української народної казки.
Матеріал: папір альбомного формату, фарби, пензлі, серветки.
Попередня  робота читання казки "Колобок", розгляд ілюстрацій.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
ІІ. Вступна бесіда.
Вихователь. (Тримає в руках іграшку Колобка).
В гості до нас Колобок прикотився,
Але він дуже чомусь засмутився,
Як гумовий м'яч Колобок не стрибає,
І пісню свою чомусь не співає.
 Діти, подивіться, наш Колобок не хоче сміятися, веселитися і гратися. Що могло з ним трапитися Колобочку, розкажи?
Колобок.Вам тут весело всім у садочку,
Але холодно й сумно мені у лісочку.
В діда і баби я був неслухняний,
Не захотів на віконці лежати рум'яний.
У темний лісочок я покотився,
У ньому назавжди лишився.
Багато хто потрапив на мій слід,
Та лисичці дістався на обід.
А тепер, щоб мені допомогти,
Потрібно друзів моїх знайти.
ІІІ. Гра-казка «Колобок».
Вихователь. Малята, вам шкода Колобка? А ви хочете йому допомогти? А чи хочете ви, щоб Колобочок залишився з нами у садочку? А ви не побоїтеся піти до лісу, щоб відшукати всіх друзів нашого Колобка? А яких друзів Колобка ви знаєте? Хто зустрівся Колобку в лісі на доріжці?
Тоді вирушаємо всі до лісу.
Діти разом з вихователем "подорожують" по груповій кімнаті і відшукують друзів Колобка. В різних місцях кімнати розкладено маски звірят: зайця, вовка, ведмедя, лисиці. Дитина, яка знайшла маску, одягає ЇЇ собі на голову.
Вихователь. Молодці, діти! Знайшли всіх друзів Колобка. А зараз назвіть мені, кого Колобок першого зустрів у лісі?
ДітиКолобок першого зустрів зайчика.
Вихователь. А давайте покажемо, як зайчик стрибав.
Діти Імітують рухи зайця.
Вихователь. Молодці! А кого потім зустрів Колобок у лісі?
ДітиПотім зустрів Колобок у лісі вовка.
Вихователь. Добре, діти, покажіть, як вовчик по лісу бігає.
Діти імітують біг вовка.
Вихователь. Знову правильно виконали завдання. А потім кого зустрів він?
Діти. А потім він зустрів ведмедя.
Вихователь. Покажіть, діти, як ходить ведмідь.
Діти імітують ходьбу ведмедя.
Вихователь. А хто був останнім на шляху в Колобка?
Діти.  Ще він зустрів лисицю.
ВиховательДавайте покажемо, як ходить хитра лисиця.
Діти імітують руки лисиці.
ВиховательА що казали всі ці звірята, коли зустрічали Колобка?
Діти. Всі звірі казали: "Колобок, колобок, я тебе з'їм".
    Вихователь. А що ж відповідав Колобок? Він погоджувався, щоб його з'їли? Що ж він казав і робив?
    Діти. Колобок усім співав пісеньку і тікав.
    Вихователь. А хто ж все таки з'їв Колобка?
    Діти. З'їла Колобка хитра Лисиця.
   Вихователь. А що ж буде зараз, коли Колобок і Лисичка зустрінуться знову? Давайте, діти, ми всі попросимо Лисичку не їсти нашого Колобка. І всі разом заспіваємо пісню Колобка.
Діти разом з вихователем співають пісню Колобка.
ІV. Показ виконання роботи.
Вихователь. Малята, Колобок звик по лісу гуляти, а в нас у садочку лісу немає, він і від нас може втекти. Що ж робити? Зачекайте, я знаю. Ми намалюємо Колобочка та його друзів,а потім намалюємо ліс.
Діти сідають за столи.
·        Вмочуємо пензлик у воду, об стінки стакана знімаємо зайву воду і вмочаємо у жовту фарбу. З лівого боку аркуша по середині малюємо круг і зафарбовуємо його це – колобок. Тепер домалюємо йому облича.
·         Біля колобка намалюємо зайчика. Зайчик має тулуб, голову, лапи і хвіст. Спочатку малюємо тулуб. Вмочуємо пензлик у сіру фарбу, малюємо овал, над овалом з лівої сторони малюємо круг – голова, на голові малюємо довгі вуха. Під овалом малюємо 4 маленьких овали - це лапи. З правої сторони овалу малюємо хвіст. Тепер малюємо мордочку зайчику: очі, ніс, вуса, рот.
·        Тепер намалюємо декілька дерев та кущів. Спочатку малюємо стовбур, потім гілки, а потім листочки.
VПовторення правил користування пензликом.
VI.            Пальчикова гра
Ручки - пташенята
Крильцями махають,
Дзьобик відкривають
Пісеньку співають
VI.           Самостійне виконання роботи, та індивідуальна допомога.
Діти під тиху й лагідну музику малюють, а вихователь при потребі допомагає.
VII.        Підсумок заняття.
Вихователь із колобком розглядають дитячі малюнки









Ліплення
ТЕМА: " ВЕСЕЛИЙ МЕТЕЛИК" ( ліплення для молодшої групи)
Мета: вправляти у ліпленні знайомими прийомами, ознайомити з професією лікаря-ветеринара; розвивати ініціативу і самостійність, бажання доповнювати роботу деталями, тактильне сприйняття, моторику рук, образне мислення; виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: іграшка лікар Айболить; пластилін коричневого кольору, засушене листя клена, клей, пензлі для клею, альбом на друкованій основі.
Попередня робота: читання казки К. Чуковського "Лікар Айболить", бесіда про професію лікаря-ветеринара.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Створення позитивного настрою.
Пластична гра " Танець метеликів"
Діти, тримаючи в руках легкі хустки, то повільно й плавно, то швидко й поривчасто зображують політ метелика. Можна використовувати музичний супровід.
2. Мотивація діяльності.
- Малята, сідайте на свої місця і послухайте казку про метелика. Був собі Метелик з великими красивими крилами. Метелик полюбляв прилітати на квіткову галявину та кружляти над білими, жовтими, червоними квітами. Одного разу він так загрався, що не помітив, як настав вечір. Метелик поквапився додому, удалині він побачив вогник і полетів до нього. Бідолашний Метелик не знав, що летить просто до багаття.
" Ой! - тільки і встиг скрикнути він і обпалив крильце. - Я не зможу тепер легко пурхати над квітами на своїй улюбленій галявині. Що ж мені тепер робити?!" - засумував Метелик.
- Малята, як ми можемо допомогти Метелику? Давайте запросимо лікаря, який лікує всіх тварин. Як його звуть? ( Айболить - підказують діти.)
- Правильно, ми запросили лікаря Айболитя. Хто з вас знає казочку про цього лікаря? Що він уміє робити? ( Відповіді дітей)
- А ось і він сам, подивіться! ( Вихователь показує іграшку.)
- Малята, розкажіть лікарю, для чого ми його запросили. ( Відповіді дітей)
ЛІКАР АЙБОЛИТЬ:
- Щоб допомогти Метелику, потрібно знайти інше крильце. Допоможіть мені, любі малята. ( Діти обирають крильце відповідно до форми й кольору серед заздалегідь підготовлених шаблонів.)
Айболить прикріплює крильце Метелику. Той дякує лікареві.
3. Образотворча діяльність.
- Щоб Метелику було весело на квітковій галявині, давайте виготовимо йому друзів.
а) Виберіть однакові листочки. Це будуть крила метелика. Приклейте їх до аркуша паперу. ( Вихователь у кількох місцях змащує клеєм кожен листочок, а діти їх самостійно приклеюють.)
б) Тепер робимо тулуб. Треба взяти шматочок пластилтну й скачати його в долоньках у формі ковбаски. ( Вихователь показує, як треба розкочувати пластилин між долоньками.)
в) Прикладаємо тулуб між двома листочками-крильцями. Ось і вийшов у нас метелик.
4. Перегляд та обговорення дитячих робіт.
Вихователь разом з дітьми й лікарем Айболитєм розглядає роботи.
- Діти, що ми повинні сказати нашому лікарю Айболитю? Давайте скажемо йому
" до побачення", побажаємо щасливої дороги й запросимо до нас у гості на інше заняття.







Конспект заняття з ліплення в старшій групі
«Зайченя»
Освітні завдання: вчити дітей ліпити зайця, використовуючи іграшку в якості натури; передавати форму частин іграшки: овальну (тулуб), округлу (голова), циліндричну (ноги); передавати пропорційне співвідношення частин і деталі (вуха, хвіст, лапи); вчити поєднувати виліплені частини в одне ціле, щільно з'єднувати їх шляхом примазывания однієї частини до іншої.
Виховні завдання: виховувати посидючість, інтерес до занятияю ліпленням.
Розвиток мовлення: овальний, циліндричний, метод змащування, розгладження.
Роздатковий матеріал: пластилін (білий, чорний, червоний, синій), дошка для ліплення, стека.
Демонстраційний матеріал: м'яка грушка заєць, заздалегідь виліплені деталі: тулуб, голова, ноги, лапи, вуха, хвіст.
Методичні прийоми: ігрова ситуація «до нас у гості прийшов заєць», бесіда про зайця (частини тіла, деталі), спонукання дітей до дії - «зліпимо зайцю друзів», самостійна діяльність дітей, физминутка «зайчик біленький сидить...», зображувальна діяльність дітей, підведення підсумків.
Хід проведення заняття
Діти сідають на стільці навколо килима.
Вихователь:
- Хлопці, сьогодні до нас у гості завітав незвичайний гість. Відгадайте, хто це?
Любить червону моркву,
Гризе капусту дуже спритно,
Скаче він то тут, то там,
По лісах і по полях,
Сірий, білий і косою,
Хто скажіть він такий?
Діти:
- Зайчик.
Вихователь:
- Подивіться, який він чудовий. Хлопці, зверніть увагу на його частині тіла. Які частини тіла є у зайця?
Діти:
- Тулуб, голова, ніжки, лапки, вушка, хвостик.
Вихователь:
- Скажіть, якої форми тулуб? Голова? Ноги? Лапки? Вуха? Хвостик?
Діти відповідають: овальної, круглої.
Вихователь:
- Яка частина тіла найбільша?
Діти:
- Тулуб. Після тулуба за величиною йде голова, потім - ноги, лапки, вуха і найменша частина - хвіст.
Вихователь бере заздалегідь підготовлені частини:
- Хлопці, скажіть, яким способом потрібно ліпити тулуб? Голову? Лапки? Вуха? Хвіст?
Діти:
- Треба взяти стеку, відламати шматочок пластиліну, розкачати круговими рухами долонь, щоб вийшов шар, потім прямими рухами розкачуємо пластилін у формі овалу.
- Голову потрібно робити так: розкачати пластилін коловими рухами в форму кулі.
- Лапки і вуха робляться способом розкочування «ковбаски».
- Для хвостика береться найменший шматочок пласти ліна і розкочується маленька кулька.
Вихователь:
- Зверніть увагу. Спочатку до тулуба прикріплюється голова, потім ноги, лапки, на голові - вушка, потім хвіст. Кожну деталь потрібно щільно примазувати при з'єднанні.
(Примітка. Прийом зображення вихідних форм (голови, тулуба, ніг) показувати не слід, так як ці способи повинні бути засвоєні раніше).
Вихователь:
- Хлопці, подивіться, наш гість прийшов до нас один. Давайте зліпимо йому друзів, щоб йому не було самотньо.
Діти сідають на свої місця за столами.
Вихователь:
- Зайчик буде спостерігати а вами. Приймемось за справу. Візьміть стеку, відламайте шматочок пластиліну за допомогою стеки. З якої частини тіла потрібно почати?
Діти:
- З тулуба. (Одна дитина вголос описує процес ліплення).
Вихователь:
- Тепер продовжимо. Яку частину будете ліпити?
Діти:
- Голову. (Одна дитина вголос описує процес ліплення).
Вихователь:
- Ви напевно трохи втомилися. Встаньте біля своїх стільчиків і виконуйте рухи і слова за мною.
Зайчик біленький сидить
І вухами ворушить.
Ось так, ось так,
Він вухами ворушить.
Зайчику холодно сидіти,
Треба лапоньки зігріти,
Ось так, ось так,
Треба лапоньки зігріти.
Зайчику холодно стояти,
Треба зайчика поскакати.
Ось так, ось так,
Треба зайчика поскакати.
Вихователь:
- Продовжимо. Яку частину будете ліпити зараз?
Діти:
- Лапки і ніжки. (Діти ліплять).
Вихователь:
- За яку частину візьметеся тепер?
Діти:
- Вушка. (Одна дитина вголос описує процес ліплення).
Вихователь:
- Молодці, у всіх виходить. І що залишилося зліпити?
Діти:
- Хвіст. (Одна дитина вголос описує процес ліплення).
Вихователь бере м'яку іграшку:
- Нашому гостю дуже сподобалися друзі, яких ви зліпили. Молодці! А тепер розставте зайчиків на підставки.
Діти ставлять свої роботи на підставку для дмонстрации, чергові прибирають робочі місця.












Конспект заняття з малювання для раннього віку
Тема: «Рукавичка»
Мета: продовжувати вчити дітей малювати нетрадиційним способом (ватними паличками), наносити ритмічно на рукавичку спершу фарбу жовтого, а потім червоного кольору.
Обладнання та матеріали: ватні палички, фарба
Хід заняття



I. Організаційний момент
Вихователь. Діти, коли я йшла в дитячий садок, то знайшла рукавичку.
Гарна тепла рукавичка
Схожа на свою сестричку
Одягнуть її малята
І не мерзнуть рученята.
Малята, а у вас є рукавички? (Відповідають)
II. Основна частина
Дидактична гра «Хто в рукавичці живе?»
Зустріч з собачкою, яка щось шукає.(діти допомагають собачці знайти рукавичку)
Вихователь: Діти, а рукавичка ворушиться, мабуть там хтось є . Хто ж  це може бути?
(Діти відгадують загадки про тварин, які живуть в рукавичці і дістають іграшки з рукавички).
Маленька, сіренька,
Довгий хвостик має ,\
 Від кота тікає.(мишка)
Зелененька, невеличка,
Має ротик рукавичку,
Ротик відкриває,
«Ква-ква-ква» співає.(жабка)
Довгі вуха, куций хвіст
І маленький сам на зріст
По лісі стрибає
Від вовка утікає.(заєць)
В темнім лісі проживає,
Хвіст рудий  має,
Їй на місці не сидиться 
 І зовуть її (лисиця)
Гострі зуби, злющі очі
 В лісі виє він щоночі. (вовк)
Він великий, волохатий,
любить медом ласувати. А як випав глибокий сніг
У барлозі спати ліг. (ведмідь)
Вихователь: Наші звірі залишилися без домівки, тож давайте їм цю домівку намалюємо.
Пальчикова гімнастика
— Сідайте на стільчики за столи.
— Підготуймо наші пальчики до роботи
Одягнемо рукавички
Рукавички невеличкі
Знають хлопчики й дівчатка
Кожен пальчик має хатку.

Практична робота«Рукавичка» (проводиться за столами)
Вихователь: Зараз уважно дивіться на мене: я беру паличку правою рукою, умочую в фарбу і притискаю ним в центрі рукавички. Ось так. Гарно виходить?
Діти: – Так!
Вихователь пропонує дітям фарбу жовтого та червоного кольору і за допомогою ватних паличок розмалювати рукавички.
(Виконання роботи)




III. Підсумок
– Ось ми і прикрасили рукавички для наших звірят. Вони дякують вам за чудову роботу.




              Заняття з малювання для старшої групи
Тема:«Ялиночка»
(малювання по солі або посипання сіллю)
Мета: розширювати й поглиблювати знання дітей про хвойні дерева, будову дерева, ознайомлювати  з нетрадиційним способом малювання посипання сіллю, розвивати емоції й міміку; учити радіти з результатів роботи.
Матеріали: зображення хвойних дерев; аркуш, фарба, волога канчірка, серветка, сіль, вода для миття пензля.
Хід заняття
1. Створення позитивного настрою.
Вправа «Здрастуй!»
Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо голубе!
Здрастуй, деревце мале!
Здрастуй, чистий білий сніг!
Привітав я вас усіх!
(Діти виконують нахили уперед, начебто кланяються один одному, вітаючись.)
2. Мотивація діяльності.
— Скажіть, будь ласка, яка зараз пора року? Як ви здогадалися?
— Які опади найчастіше бувають узимку? Що можна сказати про сніг?
— Чим вкриваються річки й озера узимку? Який буває лід?
— Назвіть, будь ласка, зимові місяці.
— Як виглядають дерева взимку? (Тихі, замріяні, вкриті снігом, як ковдрою, одягнені в снігові шуби, дрімають під сніжною ковдрою.)
Давайте послухаємо історію про ялинку.
Зібралися лісові тварини на галявину до ялинки, щоб прикрасити Її. Аж бачать — дроворуби зібралися рубати дерево. Лісові жителі прогнали дроворубів і встигли порятувати ялинку. Якби ж усім ялинкам так щастило! Як було б гарно. А в оселях нехай стоять собі штучні деревця або намальовані. А якщо хтось іще не вміє малювати ялинку, ми навчимо!
3. Фізкультхвилинка «Під снігом»
На ялинку сніг спадав, (Присідання.)
Голочки їй лоскотав, (Згинання пальчиків.)
Гілочки додолу гнув, (Нахили до кожної ноги.)
В білу шубку загорнув, (Імітація з махами рук.)
Щоб ялинка мила
Спала, не тремтіла. (Імітація.)
4. Образотворча діяльність.
— Сьогодні ми з вами виконаємо цікаву роботу намалюємо ялинку, але з використанням нетрадиційної техніки малювання посипання сіллю.
Виконання роботи:
– Розташувавши вертикально аркуш, знайдіть його серединку.
–Малюємо ялинку
yalynka
–Доки фарба не висохла, посипати малюнок сіллю, яка надасть роботі зернистості
5. Рухлива гра «Ялинка».
Одна дитина стоїть в середині кола та тримає в руках бубон.
Вихователь з дітьми стають в коло обличчям до «ялинки» і виконують відповідні рухи, проказуючи:
Ой, ялинко зелененька,
Ти була колись маленька,
А тепер ти ось яка-
І висока , і струнка.
Ось така, ось така-
І висока, і струнка.
Біля тебе ми, ялинко,
Заспіваєм пісню дзвінко,
Візьмем руки у бочок,
Затанцюєм гопачок.
Ялинко, пограй з нами!
«Ялинка» з бубном стає між двома дітьми. За командою діти оббігають коло в протилежні сторони. Хто перший підбігає і вдаряє в бубон – той переможець.
6. Перегляд та обговорення дитячих робіт.
Виставка дитячих робіт. Діти розповідають про свої роботи. Вихователь дякує дітям за малюнки і відзначає, що кожен зміг створити неповторний образ ялинки.